Strona główna Events Spotkania autorskie Spotkanie autorskie: Sylwia Izabela Schab – „Dania. Tu mieszka spokój”

Lokalizacja

Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG
Wita Stwosza 55, 80-306 Gdańsk

FACEBOOK

Data

lis 26 2023
Zakończone!

Czas

16:00 - 16:45

Koszt

Wstęp wolny

Harmonogram

Dzień 3

Spotkanie autorskie: Sylwia Izabela Schab – „Dania. Tu mieszka spokój”

Spotkanie autorskie z Sylwią Izabelą Schab, autorką „Dania. Tu mieszka spokój” (Wydawnictwo Poznańskie)

Prowadzenie: Jan Janczy

O książce:

Jak żyje się w kraju, którego mieszkańcy chcą być fucking flink – „zajebiście życzliwi”? Dlaczego Kopenhaga nazywana jest miastem przyszłości? Co wspólnego ma Władca Pierścieni z duńskim „bogactwem naturalnym”, czyli zaufaniem?

W rankingach poziomu szczęścia Dania od lat nie schodzi z podium, tutaj powstało pierwsze ministerstwo środowiska, a pierwszą ministrą w Europie została Dunka. Znana z designu i architektury, niewymuszonego stylu życia, fascynującej Kopenhagi czy rowerowych autostrad, Dania kojarzona jest jako skandynawski raj. I słusznie! Ważne są tu relacje z innymi ludźmi, liczy się jakość życia, a ideałem jest wielokulturowe społeczeństwo dobrobytu. Jednak ojczyzna Andersena ma też ciemniejsze karty w swojej historii.

To pierwsza tak wieloaspektowa książka, której autorka, od 30 lat związana z Danią, zabiera nas w podróż po meandrach kraju. Opisuje mieszkańców, zaprasza do duńskiej kuchni i w dzikie niedostępne miejsca oraz zachęca, aby samemu przekonać się, jak wygląda ten mały, ale wyjątkowy kraj po drugiej stronie Bałtyku

Dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Wydarzenie zostało zakończone.