Strona główna Events Spotkania autorskie Spotkanie autorskie: Aleksandra Kozłowska i Mirella Wąsiewicz – „Islandia i Polacy. Historie tych, którzy nie bali się zaryzykować”

Lokalizacja

Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG
Wita Stwosza 55, 80-306 Gdańsk

FACEBOOK

Data

lis 26 2023
Zakończone!

Czas

14:00 - 14:45

Koszt

Wstęp wolny

Harmonogram

Dzień 3

Spotkanie autorskie: Aleksandra Kozłowska i Mirella Wąsiewicz – „Islandia i Polacy. Historie tych, którzy nie bali się zaryzykować”

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Kozłowską i Mirellą Wąsiewicz„Islandia i Polacy. Historie tych, którzy nie bali się zaryzykować” (Wydawnictwo Znak)

Prowadzenie: Krystyna Weiher-Sitkiewicz

O książce:

Polacy, niczym kiedyś Wikingowie, dotarli do brzegów Islandii w poszukiwaniu lepszego życia. Dziś są tam najliczniejszą mniejszością narodową.

Co sprawiło, że zostali na stałe?

Jak żyją i gdzie pracują?

Czy można dobrze zarobić i ile kosztuje życie na wyspie?

To pierwsza książka, która mówi o blaskach i cieniach życia na Islandii. Polacy pracują tam we wszystkich sektorach, zakładają własne biznesy, przewodzą strajkom, stoją na czele rady miejskiej. Jedni są tak bogaci, że mogą kupić żonie gwiazdkę z nieba, inni ledwo wiążą koniec z końcem.

Historię „nowych Wikingów” piszą po swojemu. Opowiadają o problemach, których się nie spodziewali, pokazują życie na Islandii z wielu perspektyw, zdradzają miejsca, które warto zobaczyć i te, do których lepiej się nie zapuszczać.

To historie tych, którzy zaryzykowali i postanowili przenieść na wyspę swój dom (łącznie z pianinem!).

Dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Wydarzenie zostało zakończone.