Strona główna Events Spotkania autorskie Wystawy Spotkanie autorskie: „Noise From Iceland” – Katarzyny Paluch – Łukasiak i „Hidden People” Magdaleny Łukasiak

Lokalizacja

Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG
Wita Stwosza 55, 80-306 Gdańsk

FACEBOOK

Data

lis 25 2023
Zakończone!

Czas

13:00 - 13:45

Koszt

Wstęp wolny

Harmonogram

Dzień 2

Spotkanie autorskie: „Noise From Iceland” – Katarzyny Paluch – Łukasiak i „Hidden People” Magdaleny Łukasiak

“Noise From Iceland – Hidden People“ to wspólny projekt artystki rejestrującej dźwięki terenowe, Kaśki Paluch-Łukasiak, oraz fotografki Magdaleny Łukasiak.

Wystawę będzie można oglądać od 20 listopada do 10 grudnia 2023r. na holu Wydziału Filologicznego UG

Innowacyjna wystawa przekracza granice doświadczeń wizualnych i słuchowych, umożliwiając każdemu, w tym osobom niewidomym, zanurzenie się w pełnym zmysłów świecie islandzkiej przyrody, folkloru i dziedzictwa kulturowego.
Zaprojektowana z myślą o inkluzji, wystawa ożywia islandzkie krajobrazy nie tylko za pomocą fotografii wielkoformatowych i kompozycji muzycznych, ale także poprzez opisy dostarczane w alfabecie Braille’a, zapewniając, że osoby niewidome mogą w pełni zaangażować się i cieszyć się ekspozycją.
Wystawa prezentuje trzy pary zdjęć, każde uzupełnione specjalnie skomponowaną ścieżką dźwiękową, odzwierciedlającą dźwięki różnorodnych krajobrazów Islandii. Poza samym oglądaniem zdjęć, odwiedzający, w tym osoby niewidome, będą mieli okazję poczuć tekstury Islandii i zanurzyć się w jej unikalnym środowisku dźwiękowym, tworząc holistyczne doświadczenie zmysłowe.
Kody QR i dedykowane słuchawki są dostarczane, aby wszyscy odwiedzający, w tym ci, którzy wolą korzystać ze swojego sprzętu, mogli zagłębić się w islandzki świat w swoim własnym tempie.

Dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Wydarzenie zostało zakończone.