Strona główna Events Film Oficjalne otwarcie festiwalu pokaz filmu „Zwykłe Życie” reż. Kuba Witek
On the boat 2 On the boat 2

lis 25 2022

Oficjalne otwarcie festiwalu pokaz filmu „Zwykłe Życie” reż. Kuba Witek

Oficjalne otwarcie festiwalu – prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński – Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UG

Zwykłe Życie, 2022, Polska, 77 min.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG

Kiedy Adam, polski student w Danii, poznał Grenlandkę Birthe, nie spodziewał się, że ta młodzieńcza miłość doprowadzi go do nieznanego i odległego miejsca na północnym krańcu świata. Z chłopaka wychowanego w polskim prowincjonalnym miasteczku wyrósł na mężczyznę, zapewniającego byt swojej rodzinie w trudnych arktycznych warunkach. Przez piętnaście lat zintegrował się z lokalną społecznością, z powodzeniem pracuje jako nauczyciel, ma trzy córki i potrafi zapolować na renifera.

Film „Zwykłe Życie”  realizowany był przy wsparciu Ambasady RP w Danii, a jego międzynarodowa premiera odbyła się w Centrum Kultury Grenlandzkiej w Kopenhadze.

Trailer – https://youtu.be/V0EDUk9F1qs

Kuba Witek, przez ostatnie siedem lat pracował na Grenlandii, Spitsbergenie, Wyspach Owczych, Islandii oraz Polsce i USA jako dokumentalista, autor książek i prelegent. Fascynuje go Północ, której mieszkańcy i natura najsilniej odczuwają efekty zmian klimatu i niszczycielskiej działalności człowieka. Dzięki wieloletniej uwadze poświęconej arktycznym rejonom, miał okazję przeprowadzić wiele rozmów z naukowcami, historykami, politykami i artystami, z których wielu jest bohaterami jego filmów.

Kuba ceni sobie pracę zespołową, ale posiada umiejętności i doświadczenie, które pozwalają mu samodzielnie zadbać o każdy etap produkcji filmu, często realizowanych w wymagających warunkach. Jego projekty powstawały we współpracy z National Geographic Polska, Greenpeace, Ambasadami RP w Kopenhadze i Reykjaviku oraz różnymi instytucjami naukowymi.

Kuba jest zwolennikiem diety roślinnej, minimalistą, dba o ekologię i rozwój osobisty.

Tagi: ,