Strona główna Events Film Pokaz filmu Dziewczyny (Tytöt tytöt tytöt), reż. Alli Haapasalo
Film Dziewczyny Aurora Films Film Dziewczyny Aurora Films

lis 26 2022

Pokaz filmu Dziewczyny (Tytöt tytöt tytöt), reż. Alli Haapasalo

Finlandia, 2022, 100 min.
Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG

Nagrodzone na festiwalu Sundance „Dziewczyny” to pełna młodzieńczej energii opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu własnej seksualności. Film jest fińskim kandydatem do Oscara.

Mimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę.

Typowe dla nich spontaniczność i nieprzewidywalność to cechy, które nie są tak dobrze znane ich rówieśniczce Emmie. Codzienność dziewczyny podporządkowana jest treningowi i przyszłej karierze łyżwiarki figurowej. Spotkanie trzech nastolatek przed każdą z nich otworzy nowe możliwości. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wiele emocji, związanych z miłością, przyjaźnią i odkrywaniem własnej seksualności.

Film fińskiej reżyserski Alli Haapasalo to energetyczna i pełna pasji historia o niełatwym wchodzeniu w dorosłość. Słodko-gorzka inicjacyjna opowieść, portretuje ten moment w życiu, kiedy nie zatrzymujemy się ani na moment, a wszystko odczuwa się dużo bardziej intensywnie.

Dziewczyny