Strona główna Events Warsztaty Warsztaty literackie dla dzieci – Listy z Grenlandii
listy z grenlandii listy z grenlandii

Oddział Etnografii Muzeum Narodowe w Gdańsku
Cystersów 19, 80-330 Gdańsk

lis 27 2022

Warsztaty literackie dla dzieci – Listy z Grenlandii

Prowadzenie Adam Jarniewski

Warsztaty rodzinne ekologiczno-literackie (z dziećmi od 8 r.ż.) “Listy z Grenlandii”.

Zapisy pod nr. 58 552 41 39 lub mailowo etnograf@mng.gda.pl

„Listy z Grenlandii” to minireportaże, w których nastoletnia córka Polaka i Grenlandki – Alina – pokazuje osobiste spojrzenie na największą wyspę świata. Bohaterka opowiada o arktycznej faunie i florze oraz respekcie wobec potęgi natury. Książka zawiera opisy łowienia ryb czy spotkania wołów piżmowych i reniferów. Jest również wycieczka na grenlandzki lądolód oraz fragmenty o różnicach kulturowych i wierzeniach współczesnych Grenlandczyków.
Podczas warsztatów autor opowie, w jaki sposób na Grenlandii dba o środowisko, dlaczego jest to takie ważne oraz jakie wyzwania czekają współczesne arktyczne społeczeństwo.