Strona główna Events Warsztaty Warsztaty językowe dla początkujących – JĘZYK SZWEDZKI
warsztaty jęz. szwedzki warsztaty jęz. szwedzki

lis 27 2022

Warsztaty językowe dla początkujących – JĘZYK SZWEDZKI

prowadzenie Michał Skrzypczak Instytut Skandynawistyki i Fennistyki UG

Miejsce: Aula 1.48, Wydział Filologiczny UG

Misją naukową i dydaktyczną Instytutu Skandynawistyki i Fennistyki Uniwersytetu Gdańskiego jest stymulowanie rozwoju interdyscyplinarnej wiedzy o Skandynawii i relacjach polsko-skandynawskich poprzez najbardziej bezpośrednie narzędzie/medium, jakim jest język szwedzki, norweski, duński, fiński. Fundamentem jest pogląd, iż Skandynawia pozostaje specyficznym regionem Europy i basenu Morza Bałtyckiego, który to region może być w wielu aspektach źródłem inspiracji dla Polski i Polaków.

W wymiarze naukowym i dydaktycznym można nazwać gdańską skandynawistykę „nietypową filologią”, która realizuje wzorzec wyznaczony przez angielski termin „area study” – poznanie języka i wiedza o kraju, w którym jest używany. Działalność naukowo-badawcza pracowników Instytutu koncentruje się na tematyce kulturalnej, literackiej, językoznawczej oraz społeczno-politycznej, a ostatnio także – na tematyce mediów i komunikacji społecznej oraz polityce zagranicznej krajów nordyckich.